A Diabo 3 megjelenésével, megszaporodtak az account lopások a játékon belül, hála a rengeteg új accountnak, ami létrehozásra került mostanság. A Blizzard kiadott egy közleményt, ami felhívja a figyelmet az accountok biztonságára, és segít, hogy hogyan tudjuk a lehető legnehezebbé tenni a tolvajok dolgát. A következő összefoglaló, ezen cikk nyomán született, aminek az eredetijét elolvashatjátok a Blizzard hivatalos oldalán.
Alapvető lépések:
Következzen, néhány alapvető dolog, aminek a betartása egyszerű, de mégis nagy segítséget nyújt, hogy az accountunk biztonságban maradjon.
Ne add ki senkinek az account információidat.
Legyen akármilyen barát, családtag, vagy másik játékos. Ha megosztod vele az accountodat, akkor kiadod a kezed közül az irányítást és az ellenőrzést, hogy ki férhet hozzá az accountodhoz. Amit a későbbiekben az illető bárki mással is megoszthat. Akármilyen jó ismerős az illető, ha nem tudod hogy milyen számítógépen lép be, illetve védett-e az ő számítógépe az adattolvajokkal szemben.
Használj megbízható e-mail fióókot, és hozzá jelszót.
A battle.neten regisztrált e-mail cím nagyon fontos, hogy biztonságos legyen. Nemcsak azért mert ezen a címen tartod a kapcsolatot a Blizzardal, de ez a fiókneved is, amivel a Blizzard játékaira belépsz. Ezért, érdemes fontolóra venni, hogy a battle.neten használt e-mail címedet a Blizzardal történő levelezésen kívül semmi másra nem használod.
Legyél tudatában annak, hogy adathalászok léteznek.
Az adathalászok célja, hogy megszerezzék a hozzáférést az accountodhoz, és ezáltal az adataidhoz. Legtöbbször a játékon belül keresnek meg azt állítva, hogy ők Blizzard alkalmazottak. Arra kérhetnek, hogy látogass meg egy rosszindulatú weblapot, vagy lépj be az általuk adott linken keresztül az accountodba, ami természetesen nem igazi. Felkereshetnek, e-mailon keresztül is, ahol ugyanezeket kérik tőled. Az ilyen e-mailek kiszűrése annyira nem nehéz, gyakran találhatóak benne helyesírási hibák, fenyegető hangnem ami az accountod letiltására vonatkozik, ha nem teszel eleget a követelésüknek.
További információkat találsz erről, még a hivatalos oldal FAQ-jában.
Ne feledd, a Blizzard sohasem kéri, hogy add meg a jelszavadat bárhol is!
Szerezz be, egy authentikátort.
Az authentikátor a fenti megoldásokkal ellentétben, egy fizikai védelmet biztosít az accountod számára. Aki rendelkezik okos telefonnal, ingyenesen letöltheti az alkalmazást, vagy egy fizikai készüléket is vásárolhat magának, akár itthon is. Például a Meexgamestől.
Egy korábbi cikkünkben, részletesen vázolva lett az authentikátor működése, itt elolvashatjátok.
Ezen felül idesorolható a Blizzard legújabb account védelmi kiegészítője a Mobil Alerts nevű ingyenes szolgáltatás, ami sms-ben jelzi nekünk, amikor az accountodon bármi változás történik. Jelszó csere, authenticator változtatás. Ezen felül, vissza is vonhatjuk ennek a segítségével az accounton történt változást.
Egy korábbi hírünkben beszámoltunk erről a szolgáltatásról, itt elolvashatjátok.
További lépések:
Azon felül, hogy a fenti lépéseket betartod még tehetsz néhány dolgot, ami segít megvédeni a számítógépedet a rosszindulatú fenyegetésektől, mint például a Keylogger programok, amik figyelik többek között a billentyűzet leütéseket, és a vágólap tartalmát is.
Telepíts egy vírusirtó, és antispy programot a számítógépedre.
Számos program a segítségedre lehet, hogy védelmet nyújtson a számítógépednek, és eltávolítja az esetleges vírusokat, trójaiakat, Key loggereket. Ha mégsem tudnál választani, akkor nézd meg a Blizzard által támogatott vírusirtók, és Anti-Spyware programok listáját.
Tartsd észben azt is, hogy ezeket a programokat folyamatosan frissítik, ezért neked is naprakészen kell tartani, hogy tökéletes védelmet nyújtson.
Tartsd naprakészen az operációs rendszeredet.
Hasonló, mint a vírusirtóknál, az operációs rendszereket is naprakészen kell tartani, mert a nem frissített operációs rendszerek tartalmazhatnak olyan biztonsági réseket, amiken át egy harmadik fél a számítógépedre telepíthet kéretlen programokat.
Tartsd naprakészen a böngésződet, és az ott használt Plug-ineket.
Hasonlóan, mint az operációs rendszernél, vagy a biztonsági programok esetében, a böngésződet és az általa használt Plug-ineket is naprakészen kell tartani.
Például az Adobe Flash Player, vagy Adobe Reader. Számos Plug-in kéri az automatikus frissítés bekapcsolásást, ami nem mindig ajánlott, főleg ha olyan bővítményeket használsz, aminek a forrása nem visszaellenőrizhető.
A legbiztonságosabb, ha a fejlesztő saját weboldaláról frissíted ezeket a bővítményeket.
Használd, a böngészőkbe beépített adathalász figyelést.
A legnépszerűbb böngészőkben, már van olyan alkalmazás ami figyeli az adathalász oldalakat, és ha ilyet látogatnál meg, akkor figyelmeztet, hogy a következő oldalon biztonsági kockázattal találkozhatsz. Ennek a működése a következő, egy adatbázisban a szolgáltató gyűjti az ilyen oldalak listáját, amit bizonyos szűrők segítségével állít össze, ha ilyen oldalra lépnél, akkor a szűrő segítségével riaszt téged, mielőtt ténylegesen az oldalra lépnél.
Az adathalász szűrők beállításához segítséget itt találsz:
Google Chrome
Mozilla Firefox
Internet Explorer
Opera
Mi történik, ha mégis…
Sajnos 100%-os védelem nem létezik, ha mégis megtörténne, hogy az accountodat feltörték, első lépésként nyugodj meg, és látogass el a Blizzard “Help, I got Hacked!” oldalára ahol 6 lépésben leírják, mit kell tenned hogy visszakaphasd az accountodat. Erről bővebb információt itt találsz.